Karot ile Beton Kesme

Beton Kesme

Her tür betonarme alanlarda uygulanan beton delme ve beton kesme işlemlerini üstün teknolojik aletlerimizle kolay bir şekilde yerine getirmekteyiz. Her tür projede, kolonlarda, asansör boşlukları ve demirli dahil bütün beton kütlelerinde karot makinalarımız ile sorunsuz ve titiz hizmet vermekteyiz.

Beton Kesme Hizmetleri İçin Karot Makinası

Karot makinaları bilhassa inşaat sektörleri ile beton delme ve beton kesme işlemleri için kullanılan üstün teknolojik aletlerdir. Elektrik gücü veya kömürle çalışan modelleri vardır. Karotçu denilen operatörlerin kullanabildiği karot makinaları ile betonlar rahatlıkla delinip kesilebiliyor. Belirlenen yerle ilgili işleme başlanmadan önce yerin özelliğine uygun bir uç makinaya takılıyor. Karot makinalarının ucu delme işlemleri sırasında çok fazla ısınmakta ve soğutmak için ucundan su kullanılmaktadır. Makine yatay veya düz zemine sabitlendikten sonra ancak profesyonel karotçuların kullanacağı bu cihazla gereken işlemler yapılabilir. Karot cihazı teknolojik özelliklerinden dolayı eski tip uygulamalardan daha hızlı ve kolay olması açısından sıkça tercih edilmektedir.

Beton Nasıl Elde Edilir?

Beton çok eski devirlerden beri kullanılan sağlam bir inşaat malzemesidir. Kullanımı binlerce yıl önceye uzanmaktadır. Çimento ve su betonun ana maddesidir. Çimentoyu oluşturan maddeler ise alçıtaşı, kil ve kalkerdir. Bu maddelerin bir araya getirilip su katılmasından sonra 1500 derecelik fırınlar içerisinde pişirilmesi sonucu çimento elde edilir. Böylece elde edilen çimentonun su ile karışımı sonucu insan yapımı sert bir taş yani beton meydana gelmiş olur. Bu malzeme başlangıçta yumuşak bir kıvamda olduğu halde daha sonra sertleşecektir. Bütün binalarda en sık kullanılan ve çok sağlam olan yapı malzemeleri betonlardır. Beton kesme ve beton delme işlemlerinde, böylesine sağlam bir malzemenin delinmesi klasik yöntemlerle zor, zahmetli ve uzun zaman alan bir uygulamadır.

Beton Delme ve Kesme Uygulamaları Nerelerde Yapılır?

Bu tarz işlemlerin en çok ihtiyaç duyulan yerleri bina içlerinde pencere ve kapı yerleri açmak içindir. Kolonların ve karoların döşenme işlemlerinde kullanılır. Bunlar dışında parapetlerde de beton delme ve beton kesme işlemlerinden faydalanılır. Parapetler binalardaki çıkıntı tarzı yapılardır bazen korkuluk anlamında da kullanılmakla birlikte çatılarda yağmur olukları için de kullanılırlar.

Eski Tip Yöntemlerle Karot Arasındaki Fark

Eski yöntemlerle beton delme ve beton kesme işlemleri için delici, kırıcı eski tip makinalar kullanılırdı ve bu makinalar kırılması istenen bölgenin dışında da çatlaklara neden olabilmekteydi. Çok fazla titreşen bu makinaları kullanmak ve bu süretle işlemleri yapmak ayrıca zahmetli ve uzun bir işlemdi. Yeni tip karot makinalar işe 400 mm’ye kadar olan betonlarda işlem yapabilmekte, betonun demirli veya demirsiz olması farketmemektedir. Zemin yatay veya dik olabilir. Kolonlara ve binaya zarar vermeden, çatlağa sebep olmadan karot makinalarımızla beton delme ve beton kesme işlemlerini klasik yöntemlere göre daha hızlı gerçekleştiriyoruz.

Karot Makine ile Zamandan Tasarruf ve Uygun Fiyat

Beton ile ilgili her türlü işlemlerinizde üstün teknolojik karot makinalarımız ve profesyonel karotçu ustalarımız ile verdiğimiz hizmetler her açıdan klasik hizmetlere göre avantajınıza olacaktır. Ekonomik fiyatlarla ve hızlı bir işlemle zamandan da tasarruf edeceksiniz. Karot cihazlarını kullanabilmek için bu cihazların kullanımı konusunda uzman personellere ihtiyaç vardır. Ekibimizin deneyimle ve profesyonel ekibi içerisinde karotçu ustaları sorunlarınızı en profesyonel ekipmanlarla çözüme kavuşturacaklardır. Beton gibi son derece sert ve sağlam zeminlerin delinmesi, kesilmesi işlemleri eski yöntemlere göre çok zahmetli bir uğraştır. Teknolojiyi takip eden ve cihaz ekipmanlarını en son yeniliklere göre düzenleyen firmamız üstün ve kaliteli hizmet anlayışı ile her zaman yanınızdadır.

 

 

 

Şahinler Yıkım Kırım,  Karot Beton Kesme konularında İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde profesyonel ekibi ve en iyi makine parkuru ile kaliteli ve güvenilir bir şekilde müşteri memnuniyetine uygun olarak hizmet vermektedir.

Karot Beton Kesme işleminin birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Estetiğin önemli olduğu işlerde önemli olan husus uygulama yapılacak olan betonun düzgün ve pürüzsüz bir şekilde ve içindeki donatı ile birlikte kesilme işleminin sağlıklı bir şekilde yapılması pencere ve kapı ve benzeri açılımlarda önem arz etmektedir.

Karot ile Beton Kesme işlemi ağır ve tehlikeli iş kapsamı neticesinde yer aldığından ötürü bu işlemi uygulayacak olan kişi veya kişilerin teknik bilgisi ve deneyiminin olması ve iş güvenliği konusunda bilgili olması işin kalitesi açısından oldukça önemlidir.

Şahinler Yıkım Kırım, Karot ile beton kesimi konusunda profesyonel makine parkuru ve deneyimli ekibi ile beton kesimi gerçekleştirilecek olan alanda fizibilite çalışmalarını gerçekleştirerek alanın derinliği ve yataylığı, demir donatılmış mı donatılmamış mı, yapılacak işin fiyatı ve zamanını belirlemek, kullanılacak olan makine ve yöntemlerinin tespiti yapılarak işe başlamaktayız. Bu sebeple de doğru bir beton kesme firması ile çalışılması çok önemlidir.

Firmamız İstanbul ve Türkiye’nin 4 bir noktasında karot ile beton kesme işlemini profesyonel ekibi ve en iyi makine parkuru ile gerçekleştirmiş olup Türkiye’de Karot ile beton kesme konusunda en çok tercih edilen firmalar arasında yer almaktadır. Firmamız müşteri memnuniyetine uygun ve en iyi fiyat garantisi ile en kaliteli işçiliği her zaman sunmaya devam edecektir.

Karot ile beton kesim işlerinizde en uygun fiyata en kaliteli hizmeti almak istiyorsanız bizlere iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz.